İngiltere’de Saldırıya Uğrayan Mısır Uyruklu Kadın Hayatını Kaybetti

Mısır Bülteni 191 Gösterim

İngiltere’nin Nottingham kentinde saldırıya uğrayan Mısır uyruklu genç kadının hayatını kaybettiği açıklandı.

Yaklaşık üç hafta önce gerçekleşen olayda Meryem Mustafa bir grup İngiliz kadın tarafından sokakta saldırıya uğramıştı. Saldırganların bir otobüse sığınan talihsiz gence yönelik saldırılarına burada da devam ettiği ve Mustafa’yı bayılana kadar darp ettiği ifade edildi.

Hastaneye kaldırılan talihsiz genç üç haftalık yaşam savaşını kaybetti.

Mustafa’nın ölümü Mısır’da büyük tepkiye neden olurken, özellikle sosyal medya kullanıcıları İngiltere’deki yabancı düşmanlığına tepkilerini gösterdi.

İngiliz polisi Meryem Mustafa’nın ırkçı bir saldırıya kurban gidip gitmediğini araştırıyor.

Öte yandan Mısır Başsavcılığının da yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. Mısır Dışişleri Bakanlığı da Meryem Mustafa’ya yönelik saldırıyla ilgili Mısır’ın Londra’daki büyükelçiliği nezdinde incelemelerin yapılacağını belirtti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.