İhvan’ın Tüm Faaliyetlerine Yasak Getirildi

Mısır Bülteni 920 Gösterim

İhvan’ın faaliyetlerinin durdurulması ve mal varlığına el konulması hükmedildi. 
Mısır’da mahkemenin, Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nın (İhvan) faaliyetlerinin durdurulması ve mal varlığına el konulmasıyla ilgili kararın devamına hükmettiği bildirildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, ülkenin başkenti Kahire’deki Acil İşler Mahkemesi, İhvan’ın lağvedilmesiyle ilgili davayı gören Kahire Nöbetçi Mahkemesi’nin 23 Eylül’de “Müslüman Kardeşler Derneği’nin kapatılması, derneğin ve derneğe bağlı oluşumların faaliyetlerinin yasaklanması, taşınır, taşınmaz mal varlığına el konulmasına” ilişkin verdiği kararın devam etmesine hükmetti.

Mısır’da İhvan’ın lağvedilmesiyle ilgili davayı gören Kahire Mahkemesi, 23 Eylül’de “Müslüman Kardeşler Derneği’nin kapatılması, derneğin ve derneğe bağlı oluşumların faaliyetlerinin yasaklanması ve derneğe ait taşınır ve taşınmaz mal varlığına el konulmasına” hükmetmişti. Mal varlığına el konulmasına hükmedilen 20 okulun yöneticileri 24 Haziran’da söz konusu karara itiraz etmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.

Yorum Yap