İhvan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür

Mısır Bülteni 448 Gösterim

Müslüman Kardeşler hareketi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İhvan’ı terör örgütü olarak görmediğine dair yaptığı açıklamalardan dolayı teşekkür etti.

Hareketin üst düzey isimlerinden olan ve Rehberlik Konseyi başkan yardımcısı olarak görev yapan İbrahim Munir, Erdoğan’ın hem İhvan’a karşı tutumunu hem de İslam coğrafyasına yönelik faaliyetlerini memnuniyetle izlediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Al-Arabiya kanalına yaptığı açıklamada Müslüman Kardeşlerin silahlı bir grup olmadığını, şiddet olaylarını kesinlikle reddettiğini ve barışçıl bir siyaset izlemeye çalıştığını belirtmiş ve hareketin terör örgütü olarak kabul edilemeyeceğini ifade etmişti.

Mısır’daki darbe yönetimi ise Müslüman Kardeşler hareketini 2013 yılında terör örgütü ilan etmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.