İhvan Yetkilileri İran Temsilcisi İle Londra’da Görüştü

Mısır Bülteni 176 Gösterim

Mısır’da 2013 yılında yaşanan askeri darbenin ardından terör örgütü ilan edilen ve Sisi rejiminin baskısına kalan Müslüman Kardeşler hareketinin üst düzey bir isminin İngiltere’nin başkenti Londra’da İranlı yetkililerle bir araya geldiği bildirildi.

Müslüman Kardeşler Hareketi Genel Mürşid Yardımcısı İbrahim Münir ile İran İslam Cumhuriyeti Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaney’in özel temsilcisi Ayetullah Muhsin Araki arasındaki görüşmenin Londra’da düzenlenen 10. İslami Vahdet Forumu’nda gerçekleştiği belirtildi.

İran ve Müslüman Kardeşler hareketi arasında geçtiğimiz aylarda da bazı görüşmeler gerçekleştiği iddiaları uluslararası medyada yer almıştı.

Mısır’daki darbe sonrasındaki süreçte birçok lideri ülkeyi terk etmek durumunda kalan Müslüman Kardeşler hareketi uluslararası düzeyde destek bulmak amacıyla girişimlerde bulunuyor. Bu çerçevede özellikle Türkiye ve Katar’ın desteğini alan Müslüman Kardeşler hareketinin bu çerçevede İran’la temas içerisinde olabileceği tahmin ediliyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.