Gazzeli Hacılar Refah Sınırından Geçti

Mısır Bülteni 944 Gösterim

Mısır Hükümeti, hac farizasını yerine getirmek için Suudi Arabistan’a giden 500 Gazzelinin dönüşü için Refah Sınır Kapısı’nı açtı. Hac farizasını yerine getiren ilk Filistin kafilesi, Rafah sınır kapısını kullanarak Gazze’ye giriş yaptı.

Filistin Vakıflar Bakanlığı, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in, 500’ü Gazze’den, 500’ü Batı Şeria’dan İsrail ordusunun saldırılarında ölen bin Filistinlinin ailesine hac ibadetini yerine getirme ve tüm masraflarını karşılama fırsatı sunduğunu açıklamıştı.

Refah Sınır Kapısı, 7 Eylül’de hac farizasını yerine getirmek amacıyla Suudi Arabistan’a gidecek Gazzeliler için 3 gün süreyle açılmıştı.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.