Düşen Mısır Uçağında Hayatını Kaybedenlerin Cenazeleri Teslim Edilecek

Mısır Bülteni 459 Gösterim

Mısır Hava Yollarına ait yolcu uçağının mayıs ayında Akdeniz’e düşmesi sonucu hayatını kaybeden yolculara ait ceset parçalarının yakınlarına teslim edileceği bildirildi.

Mısır resmi haber ajansı MENA’nın haberine göre, Başsavcı Nebil Sadık, hayatını kaybeden yolculara ait ceset parçalarının yakınlarına teslim edilmesi ve kazada yaşamını yitiren yabancı uyruklu yolcular için büyükelçiliklerle koordinasyon içinde çalışılması yönünde talimat verdi.

Başsavcı Sadık, ayrıca uçağın düşmesine ilişkin soruşturmanın tamamlanmasını istedi.

Mısır Hava Yollarına ait MSR 804 sefer sayılı, Airbus A320 tipi yolcu uçağının, Paris-Kahire seferini yaparken 19 Mayıs’ta Akdeniz’e düşmesinin ardından kurulan soruşturma komitesi, geçen perşembe günü kazada hayatını kaybeden bazı yolcuların vücut parçalarında patlayıcı madde izine rastlandığını açıklamıştı.

Uçakta 3’ü çocuk 56 yolcu ile 7’si uçuş görevlisi 10 mürettebatın bulunduğu, yolculardan 30’unun Mısır, 15’inin Fransa, 2’sinin Irak, 9’unun ise İngiltere, Belçika, Kuveyt, Suudi Arabistan, Sudan, Çad, Portekiz, Cezayir ve Kanada uyruklu olduğu belirtilmişti.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.