Cumhuriyet Bayramı, Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliğinde Kutlandı

Mısır Bülteni 545 Gösterim

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yıl dönümü, Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği rezidansında düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Türkiye’nin Kahire Maslahatgüzarı Elçi Müsteşar Ali Rıza Güney’in ev sahipliğinde yapılan resepsiyona yabancı misyon temsilcileri, askeri ataşeler, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve Mısır’da yaşayan Türkler katıldı.

İstiklal Marşı ve Mısır Milli Marşı’nın okunmasıyla başlayan resepsiyonda, Maslahatgüzar Güney, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle gönderdiği mesajı okudu.

Türkiye ve Mısır ilişkilerinde, Mısır’da 3 Temmuz 2013 tarihinde yapılan askeri darbeden bu yana yaşananlardan dolayı, resepsiyona Mısırlı üst düzey yetkililerin katılmadığı gözlendi.

Resepsiyona katılanlara, Türk ve Mısır mutfağından lezzetler ve içecekler ikram edildi.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.