BM Suriye Özel Temsilcisi Mısır Dışişleri Bakanı İle Görüştü

Mısır Bülteni 360 Gösterim

Birlemiş Milletler Suriye özel temsilcisi Steffan de Mistura’nın Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Şükri ile telefonda görüştüğü bildirildi.

Görüşmeyle ilgili Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı.

De Mistura’nın Mısır Dışişleri Bakanı’na Suriye’deki son gelişmelerle ilgili bilgi verdiği belirtilirken, Cenevre’de yapılacak Suriye görüşmeleriyle ilgili fikir alış verişinde bulunduğu ifade edildi.

Birleşmiş Milletler Genel Konseyi’nin 10 geçici üyesinden birisi olan Mısır, Ağustos ayı için BMGK dönem başkanlığını yürütüyor.

Geçtiğimiz günlerde uluslararası medyada yer alan haberlerde Mısır’ın Suriye’de Esed yönetimi ordusuna destek olmak amacıyla askerlerini bu ülkeye gönderdiği iddia edilmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.