BAE Dışişleri Bakanı El-Nahyan Mısır’da

Mısır Bülteni 170 Gösterim

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid El-Nahyan temaslarda bulunmak üzere Mısır’a geldi.

Başkent Kahire’de Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi ile görüşen El-Nahyan ülkesinin Mısır yönetimine verdiği desteği vurguladı.

Yapılan yazılı açıklamada iki ülke arasında güvenlik ve terörle mücadele konularında ortaklığın artırılacağı ifade edilirken, ekonomi alanında da yeni işbirlikleri yapılacağı vurgulandı.

Geçtiğimiz Haziran ayında Katar’a yönelik başlatılan siyasi ve ekonomik ablukanın başlıca aktörlerinden olan iki ülke yönetimleri El-Sani hükümeti aleyhine politikalarına devam ediyor.

Yazılı açıklamada bu konuya da değinilirken Katar’ın halihazırdaki siyasi tutumunu değiştirmesi durumunda ülkeye uygulanan ablukanın kaldırılabileceği ifade edildi.

BAE Dışişleri Bakanı El-Nahyan geçtiğimiz haftalarda Türkiye aleyhine yaptığı açıklamalarla dikkat çekmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.