Alman Turistler Mısır’da Kendilerini Güvende Hissetmiyor

Mısır Bülteni 180 Gösterim

GfK tarafından BAT Gelecek Araştırmaları Vakfı için yapılan araştırma, Alman turistin kendini hangi ülkelerde güvende hissettiği ve destinasyonlara bakışına ilişkin önemli veriler ortaya koydu.

Araştırmaya katılanların yalnızca yüzde 5’i kendini Mısır’da güvende hissettiğini belirtirken, bunda güvenlik endişelerinin rol oynadığı belirtildi.

Araştırmada Alman vatandaşlarının kendilerini en güvende hissettikleri dört ülkenin Avusturya, İsviçre, İtalya ve İsveç olduğu ifade edildi.

Önceki yıllarda Alman vatandaşlarının kendilerini güvende hissettikleri ülkeler arasında olan İspanya bu sene bu kategorinin dışında yer aldı. Son dönemde İspanya’da gerçekleşen turizm karşıtı eylemler ve Katalonya’daki bağımsızlık referandumunun bu sonuçta etkili olduğu bildirildi.

Mısır halen Almanya’nın turizm pazarındaki en önemli ülkelerden birisi konumunda. Ancak özellikle 2013’teki askeri darbeyi izleyen dönemde Mısır’da gerçekleşen terör saldırıları ve ülkede devam eden istikrarsızlık, başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’daki turistleri Mısır’a gelme konusunda şüpheye düşürüyor.

Kaynak: Deutsche Welle

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.