Alman Turist Mısır’ın Yüzünü Güldürdü

Mısır Bülteni 188 Gösterim

 

Mısır’ın gözde tatil destinasyonu Hurghada, Eylül ayının ilk üç haftasında 133 bin turist ağırladı. Tatil için Hurghada’yı en çok Alman turistler tercih etti.

Mısırlı yetkililer Eylül ayının ilk üç haftasında Hurghada’yı 25 farklı ülkeden 133 bin turistin ziyaret ettiğini açıkladı.

68 bin turist sayısıyla Almanya ilk sırada yer alırken, Almanya’yı 12 bin ziyaretçiyle Ukrayna takip etti. 9 bin 600 turist rakamıyla Çekya üçüncü sırada yer alırken; İngiltere 9 bin turistle dördüncü sırada yer aldı.

Yapılan açıklamada kış sezonu için Hurghada’daki otellerin % 15 – 25 arasında fiyat indirimine gittiği de belirtildi.

Yaz sezonunun sona ermesiyle Hurghada otellerinin doluluk oranında ise % 25 – % 40 arasında düşüş yaşandı.

Mısır Turizm Tanıtım Kuruluşu’nun Başkanı Hisham El-Demery Haziran ayında düzenlenen toplantıda 2017 yılının ilk dört ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre Mısır’a giden turist sayında % 51 oranında artış yaşandığını açıklamıştı.

2017 yılında Ukrayna ve Polonya’dan Mısır’a giden turist sayısı 2016 yılına göre iki kat artış gösterdi. Alman turist sayısında % 50, İtalyan turist sayısında ise % 30’luk artış kaydedildi.

Kaynak: Turizm Ajandası

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.