Ahmet Şefik’in Partisinden Sisi’ye Destek

Mısır Bülteni 151 Gösterim

Mısır’da Mübarek döneminin önemli isimlerinden olan ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacağını açıkladıktan sonra 5 yıldır ikamet ettiği Birleşik Arap Emirlikleri’nden ülkeye dönen Ahmet Şefik’in Ulusal Hareket Partisi seçimde hangi adayı destekleyeceğini açıkladı.

Parti yetkilileri tarafından başkent Kahire’de yapılan basın açıklamasında Ulusal Hareket Partisi’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdülfettah El-Sisi’yi destekleme kararı aldığı duyuruldu.

Ahmet Şefik’in toplantıya katılmaması dikkat çekti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde iken yayınladığı videoda adaylığını açıklayan Ahmet Şefik, ülkeye dönüşünün ardından aday olmaktan vazgeçtiğini duyurmuştu.

Şefik’in adaylıktan vazgeçmesinin arkasında Sisi yönetiminin muhaliflere yönelik katı tutumunun etkili olduğu iddia edilmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.