Ahmet Şefik Cumhurbaşkanlığı İçin Aday Olmayacağını Açıkladı

Mısır Bülteni 173 Gösterim

Mısır’da Hüsnü Mübarek dönemi başbakanlarından olan ve 2012’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Müslüman Kardeşler üyesi Muhammed Mursi’ye karşı aday olan Ahmet Şefik 2018 yılında düzenlenecek seçimler için yeni bir açıklama yaptı.

Açıklamasında Şefik, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayacağını duyurdu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı dönemde Mısır’daki gelişmeleri yeteri kadar takip edemediğini belirten Şefik, ülkeye dönüşünün ardından yaptığı değerlendirme sonucunda bu kararı aldığını belirtti.

Ahmet Şefik 2012’deki seçim mağlubiyetinin ardından Birleşik Arap Emirlikleri’ne yerleşmiş ve bu ülkede 5 yıl kalmıştı. 2017’nin sonunda Mısır’daki cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacağını açıklayarak olaylı bir şekilde ülkeye geri dönmüştü.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.