Abu Dabi Veliaht Prensi Nahyan Mısır Ziyaretinde Sisi’yle Görüştü

Mısır Bülteni 468 Gösterim

Abu Dabi Veliaht Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Genelkurmay Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan’ın, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldiği bildirildi.

Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) – ABD Zirvesi sonrası Mısır’ı ziyaret eden Prens Al Nahyan, başkent Kahire’de Sisi ile görüştü.

Al Nahyan ve Sisi görüşmesinde Filistin, Yemen, Libya ve Suriye meselesi başta olmak üzere bölgedeki gelişmeler, bu ülkelerde barış, istikrarın yeniden sağlanması için harcanan bölgesel ve uluslararası çabaların ele alındığı kaydedildi.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.