ABD Başkan Yardımcısı Mısır ve İsrail’e Gelecek

Mısır Bülteni 333 Gösterim

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Başkan Donald Trump’ın talebi doğrultusunda Mısır ve İsrail’i kapsayan bir tur düzenleyeceği açıklandı.

Pence’in ziyaretinin Aralık ayında gerçekleşeceği belirtilirken, görüşülmesi beklenen konuların başında Filistin meselesinin geleceği belirtiliyor.

Ziyaret kapsamında Mısır ve İsrail liderleriyle görüşecek olan Pence’in Filistinli temsilciler ile de bir araya geleceği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde uzun süren müzakereler sonrasında Filistinli taraflar Hamas ve El-Fetih bir uzlaşı hükümetinin kurulması konusunda anlaşmıştı. Gazze’de 10 yıldır yönetimi elinde bulunduran Hamas’ın yetkilerini Uzlaşı Hükümeti’ne devretmeyi kabul ettiği belirtilmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.