ABD Başkan Yardımcısı, Mısır ve İsrail Ziyaretlerini Erteledi

Mısır Bülteni 173 Gösterim

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’nin, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etme kararının ardından bölgedeki artan tepkiler sebebiyle, 19 Aralık’ta başlayacak Mısır ve İsrail ziyaretlerini birkaç gün erteledi.

ABD’li yetkililer ise gelecek hafta yapılacak vergi yasası oylamasından önce Pence’nin Washington’da kendisine ihtiyaç duyulabilir gerekçesiyle ziyaretini ertelediğini söylediler.

Trump’ın Kudüs kararının hemen ardından İsrail’e yapacağı ziyarette Pence’nin İsrail Parlamentosu’na  hitab edeceği belirtiliyordu.

Trump’ın kararının ardından, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, 19 Aralık’ta yapacağı ziyaret öncesi Filistin’de istenmeyen adam ilan edilmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.