6 Havayolu Şirketi Mısır Pazarından Çekiliyor

Mısır Bülteni 645 Gösterim

Rusya’nın Mısır’a uçan beş ya da altı havayolu şirketinin uçuşlar kapalı olduğu için pazardan geri çekileceği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rosaviatsiya Ekonomi ve Geliştirme Programları Daire Başkanı Viktoriya Şaromova, “Mısır turizm pazarı ivme kazanmadıkça, iç turizmde turist patlaması yaşanmadıkça, yabancı turist sayısında artış olmadıkça havayolu taşıyıcıları yaz mevsiminde ‘Hava yastıklarını’ şekillendiremeyecekler; dolayısıyla pazardan geri çekilmek zorunda kalacaklar.

Uluslararası hava taşımacılığı Birliği IATA kış programında, 2016-2017 yıllarında 5-6 şirketin pazardan çekildiğini görmekteyiz” dedi. Gazetem.ru’da yer alan habere göre, Şaromova, “Bu arada Mısır ile havayolu iletişiminin ne zaman düzeleceğini kimse bilmiyor kimse bu konuda tarih belirtmiyor. Bu işin büyük bir kısmı Mısır hükümetine bağlıdır, onlar havalimanlarında yolcularımızın can güvenliğini gerektiği düzeyde sağlamalılar” diye konuştu.

Yolcu Sayısı Düştü

Öte yandan Rosaviatsiya, 2015 yılında Rus havayolu şirketlerinin yolcu sayısında % 1.2 oranında düşüş yaşandığını ve toplamda 92.071 milyon yolcuya bu şirketler tarafından hizmet verildiğini bildirdi.

Kaynak: Airnews Times

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.