2 Yıldır Güvenlik Nedeniyle Kapalı Olan Sedat Metro İstasyonu Açılıyor

Mısır Bülteni 592 Gösterim

Mısır’ın başkenti Kahire’deki metro sisteminin en hayati noktalarından olan ve her gün onbinlerce kişinin kullandığı Sedat Metro istasyonunun yakında açılacağı duyuruldu.

Tahrir Meydanı’nın hemen altında bulunan Sedat İstasyonu, 2013’ün Ağustos ayında Rabiatül Adeviye ve Nahda meydanlarında güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen katliamların ardından güvenlik gerekçesiyle kapatılmıştı. Sedat istasyonunun iki yıldır kapalı tutulması Kahire’de seyahat eden binlerce başkentlinin ciddi anlamda sıkıntı çekmesine neden oluyor.

Mısır Metro İşletmesi Genel Müdürü Ali Fadali tarafından yapılan açıklamada Sedat istasyonunun Ramazan ayı başlamadan açılacağı ifade edildi.

Mısır’ın 21 milyon nüfusa sahip başkenti Kahire’de günde en az 3.5 milyon kişinin ulaşım için metroyu kullandığı tahmin ediliyor.

Kaynak: Ahram Online

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.